Het centrum van Grou krijgt er in februari een nieuwe straat bij. Om precies te zijn de Fûgeltsjedwersstrjitte. De bewoners? Dat zijn een stel bijzondere vogels. We stellen ze graag één voor één aan jullie voor aan de hand van een aantal vragen. Dit keer is Miedema aan de beurt! Oftewel Sjoerd de Jong.

Sjoerd, welke rol/vogel speel jij in het mearke?
Ik speel de aannemer (Miedema), die de toren maakt.

Wat vind je het leukste aan je rol?
Dat ik de maquette van de toren mag maken en redelijk mezelf kan blijven. Dit komt door de jarenlange ervaring als aannemer in ons prachtige dorp.

Fûgels om ‘e toer is een nieuw mearke, wat is er zo leuk aan dit mearke?
Dat het zich in deze tijd afspeelt en dus over actuele problemen gaat. Denk aan krimpdorpen, milieu problemen en huisvesting voor starters.

De Fûgeltsjedwersstrjitte is een hele bijzondere buurt, kun jij uitleggen wat er zo bijzonder aan deze buurt is?
Er wonen alleen maar mensen met vogeltjes namen.

Tot slot: wil je nog iets zeggen tegen alle Sint Piterfans?
Kom maar kijken…